Media o sprawie

Ustawa ochroni drzewa
19.08.2016

W piątek, 19 sierpnia, zacznie obowiązywać ustawa, która pozwoli uchronić przed wycinką 2 tys. drzew wzdłuż torów Warszawskiej Kolei Dojazdowej.
http://wiadomosci.wpr24.pl/

Czytaj więcej >>


WKD. Drzewa przy torach uratowane. Rzezi nie będzie
11.08.2016

Nie będzie rzezi drzew wzdłuż linii WKD. Parlament zmienił przepisy i starostowie mogą się zgodzić na rośliny przy torach.
http://warszawa.wyborcza.pl

Czytaj więcej >>


W dniu 31.05.2016 r. Kolejnadrzewa udzieliła wywiadu w programie Radia Warszawa – blok programowy Warszawa Sąsiedzka.
Zapis audycji znajduje się pod poniższym linkiem: data audycji 31.05.2016 – Kolejnadrzewa.

Czytaj więcej >>


Przejazdy czeka ponowna weryfikacja
29.01.2016

"W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa trwają prace nad zmianą rozporządzenia, które zagraża drzewom na linii WKD. Natomiast zmianie już uległy przepisy stanowiące o zabezpieczeniu przejazdów, w tym montowaniu szlabanów i półrogatek."
http://wiadomosci.wpr24.pl/

Czytaj więcej >>


WKD monitoruje drzewa
15.01.2016

"Znamy stanowisko Warszawskiej Kolei Dojazdowej w sprawie wycinki drzew na linii i decyzji UTK o wydłużeniu terminu jej przeprowadzenia."
http://wiadomosci.wpr24.pl/

Czytaj więcej >>


Jest decyzja w sprawie drzew na WKD
30.12.2015

"Urząd Transportu Kolejowego przedłużył termin, w którym Warszawska Kolej Dojazdowa ma przeprowadzić wycinkę drzew i roślinności wzdłuż torów na szlaku Warszawa Śródmieście-Grodzisk Mazowiecki."
http://wiadomosci.wpr24.pl

Czytaj dalej >>


WKD czeka na decyzję w sprawie wycinki
01.12.2015

UTK nie wydało jeszcze decyzji w sprawie drzew przy WKD.
Data Odpowiedzi UTK była wyznaczona na 30 listopada 2015 r.
Wg wypowiedzi Rzecznika UTK decyzja zostanie wydana do końca tego roku.
http://wiadomosci.wpr24.pl

Czytaj więcej >>


Kto nam popsuł wukadkę?
27.11.2015

"W ciągu kilkunastu tygodni krajobraz na linii WKD zmienił się nie do poznania. Wycięto pierwsze drzewa, na przystankach pojawiły się szpecące, żółte barierki. – Co dalej? Ekrany akustyczne? – pytają rozżaleni pasażerowie."
http://wiadomosci.wpr24.pl/

Czytaj więcej >>


Walczą o drzewa rosnące przy WKD
20.11.2015

"PRUSZKÓW Trzydzieści organizacji społecznych walczy o niewycinanie zdrowych drzew wzdłuż całej linii WKD od Warszawy aż po Grodzisk Mazowiecki"
http://www.kurierpoludniowy.pl/

Czytaj więcej >>


Pierwsze drzewa poszły pod topór
06.11.2015

"Warszawska Kolej Dojazdowa rozpoczęła wycinkę wzdłuż swojej linii. Jako pierwsze pod topór poszły drzewa w rejonach stacji w Grodzisku Mazowieckim i Warszawa Raków."
http://wiadomosci.wpr24.pl/

Czytaj więcej >>


Apel „Ratujmy drzewa przy WKD”
02.11.2015

"Rzeź drzew zaplanowana przez władze Warszawskiej Kolei Dojazdowej w wyniku decyzji Urzędu Transportu Kolejowego grozi eksterminacją kilku tysięcy zdrowych drzew w 15-metrowych pasach po obu stronach wzdłuż całej linii, od Warszawy po Grodzisk Mazowiecki. Na chwilę obecną WKD wysłało już do lokalnych samorządów wnioski o wydanie zgody na wycięcie ponad 300 drzew, a wniosków tych przybywa z dnia na dzień. Urząd Warszawa Włochy wydał już pierwsze zgody na wycinkę drzew przy przystanku Warszawa Raków."
http://www.pruszkowmowi.pl/2015/11/apel-ratujmy-drzewa-przy-wkd/

Czytaj więcej >>


Kolejarze szykują rzeź drzew przy torowisku. Jak ich powstrzymać?
02.11.2015

"WKD złożyła pierwsze wnioski o wycinkę 170 drzew wzdłuż torów z Warszawy do Grodziska. Są jednak szanse, że nie dojdzie tam do rzezi aż kilku tysięcy klonów, dębów, brzóz, buków."
http://warszawa.wyborcza.pl

Czytaj więcej >>


Mieszkańcy walczą o drzewa
23.10.2015

"Trwa internetowa zbiórka podpisów pod petycją przeciw wycince drzew na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Jednocześnie Urząd Transportu Kolejowego pracuje nad zmianą przepisów."
http://wiadomosci.wpr24.pl

Czytaj więcej >>


Pierwsze 170 drzew do wycinki
9.10.2015

"Warszawska Kolej Dojazdowa złożyła wnioski o pozwolenie na wycinkę 170 drzew wzdłuż swojej linii. A to dopiero początek. Pod topór może trafić nawet 2 tys. okazów."
http://wiadomosci.wpr24.pl/

Czytaj więcej >>


WKD wciąż liczy drzewa, które nagle stały się groźne

"Warszawska Kolej Dojazdowa prowadzi właśnie inwentaryzację zieleni przy torowisku. To efekt tegorocznej kontroli Urzędu Transportu Kolejowego, w czasie której przypomniano sobie o obowiązujących od lat przepisach. Nagle okazało się, że wiekowe drzewa, jak i krzewy, które tworzą wyjątkowy klimat podwarszawskich miejscowości i nikomu dotąd nie przeszkadzały, rosną za blisko torowiska."
http://www.transport-publiczny.pl/

Czytaj więcej >>


Alarm w obronie zieleni pod Warszawą. Ratujmy drzewa przy WKD!

"Pomysł wycięcia nawet dwóch tysięcy drzew wzdłuż linii WKD wywołał powszechną mobilizację wśród mieszkańców i lokalnych społeczników. - Nie dopuścimy do tej rzezi! - zapowiadają. Czy przekonają urzędników?"
http://warszawa.wyborcza.pl/

Czytaj wiecej >>


Kolejarze chcą wyciąć nawet 2 tys. drzew wzdłuż torów. "Niepojęte"

"Nawet 2 tys. drzew, także w zabytkowych parkach, może być wyciętych wzdłuż linii WKD. Kolej tłumaczy to bezpieczeństwem. - Tu będzie druga Rospuda - mówią mieszkańcy"
http://warszawa.wyborcza.pl/

Czytaj więcej >>


WKD. Kolejne miejscowości walczą z wycinką drzew

"Walka o uratowanie zieleni toczy się nie tylko na trasie kolejki WKD. Drwale mają też zakusy na równoległą linię PKP. Na razie udało się powstrzymać wycinkę w Piastowie."
http://warszawa.wyborcza.pl/

Czytaj więcej >>


Samorządy chcą bronić drzew na linii WKD

"Wracamy do sprawy kontrowersyjnej wycinki drzew przy linii WKD. Co do powiedzenia mają włodarze gmin na trasie kolejki? Jako pierwszych zapytaliśmy burmistrzów Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów."
http://wiadomosci.wpr24.pl/

Czytaj więcej >>


W obronie drzew przed toporem

"Kolejne kontrowersje wokół wycinki drzew w naszym regionie. Tym razem chodzi o linię WKD. Drzewa i krzewy rosnące w odległości 15 metrów od torów mogą trafić pod topór."
http://wiadomosci.wpr24.pl/

Czytaj więcej >>


Los drzew przy WKD przesądzony

"Urząd Transportu Kolejowego nakazał Warszawskiej Kolei Dojazdowej usunięcie roślinności, która może stanowić zagrożenie dla ruchu. Przewoźnikowi udało się przesunąć termin wykonania tego obowiązku"
http://wiadomosci.wpr24.pl/

Czytaj więcej >>


 Wycinka drzew wzdłuż torów. “To nie jest metoda zapewniania bezpieczeństwa”

"Urząd Transportu Kolejowego zlecił WKD wycięcie pasa drzew szerokości 15 metrów od osi torów. – Wycinanie nie jest żadną metodą – uważa Grzegorz Kostrzewa-Zorbas – prezes Stowarzyszenia „Ład na Mazowszu”. Innego zdania jest Piotr Dziubak – rzecznik prasowy Urzędu Transportu Kolejowego, który podkreśla, że oprócz powodowania niebezpieczeństwa, drzewa i krzewy rosnące wzdłuż torów powodują również bardzo duże opóźnienia pociągów."
http://rdc.pl/

Czytaj więcej >>