Zielona ściana w Twoim domu

O wspaniałym, dobroczynnym wpływie zielonego koloru na człowieka napisano już bardzo wiele. To nie jest żaden wymysł! To prawda, że zieleń uspokaja. Wiadomo również, jak dobrze działa na człowieka kontakt z naturą. Wszelkie duże przestrzenie, jak lasy i ogrody, po których można pospacerować, podziwiając kwiaty i drzewa, są dobrodziejstwem w dzisiejszych czasach pełnych smogu i różnego rodzaju zanieczyszczeń. To najlepsza z możliwych form relaksu, na które może pozwolić sobie przeważnie każdy. Co jeśli chcemy, by zieleń towarzyszyła nam na co dzień? Jeśli Twoim marzeniem jest otoczyć się przyrodą w swoich czterech ścianach – mamy dla Ciebie nietuzinkową propozycję. Oczywiście możesz zainwestować w rośliny w doniczkach. Jednak w przypadku małej ilości miejsca warto zastanowić się nad ostatnim hitem w urządzaniu wnętrz – zielonymi ścianami!

Ogród na ścianie

To, co może przekonać Ciebie od razu do naszej propozycji to zdjęcia zrealizowanych już w różnych pomieszczeniach ogrodów wertykalnych. Często to prawdziwe dzieła sztuki. Zielone ściany zbierają coraz większe grono fanów i inspirują wielu architektów wnętrz do umieszczania ich w swoich projektach. Są wyjątkowe i stanowią wisienkę na torcie w wielu domach. Ogrody wertykalne to pomysł francuskiego podróżnika i botanika – Patricka Blanka. To właśnie z jego pomysłu wszelka zieleń, która do tej pory miała miejsce na przestrzeni poziomej, została przeniesiona do pionu!

Oszczędność miejsca

Zielone ściany mogą sprawdzić się na każdej przestrzeni, niezależnie od tego, z jakim metrażem mamy do czynienia. Już na całym świecie jest to rozwiązanie, które cieszy się dużym powodzeniem. Wystarczy mądry projekt, a każdą przestrzeń pionową da się zaadoptować w sposób wyjątkowy i piękny.

Oszczędność czasu

Nie masz ręki do pielęgnacji kwiatów, roślin, drzewek i innych zielonych piękności? Nic straconego! Ogród wertykalny jest jak najbardziej dla Ciebie. Zielona ściana nie wymaga bardzo troskliwej opieki, a nawet Twojej uwagi! To dekoracja, która będzie cieszyć oko. Jest zjawiskowa, nawet wtedy kiedy wykorzystasz do niej sztuczne rośliny. W przypadku wyboru takich roślin, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Ich odcień zieleni oraz świeżość wyglądu zostaną zachowane na długo. Mimo upływu czasu, wszechobecnego kurzu, słońca i innych czynników, które wpływają na żywe rośliny – masz pewność, że nie będą one tak szkodliwe dla roślin sztucznych.

Natura w Twoim domu

Znajdź miejsce, stwórz zielone ściany w Twoim domu! Wystarczy poszukać w Internecie zdjęć, by przekonać się, że sprawdzi się ona w przypadku każdego wnętrza. Przykładowe miejsca występowania ogrodów wertykalnych to:

– kuchnia;

– salon;

– sypialnia;

– taras i balkon. 

Od Ciebie zależy, do którego z Twoich pokoi wprowadzisz tak oryginalny design.